Ponad trzy godziny trwało poniedziałkowe spotkanie przedstawicieli ŁKS-u z panią prezydent Łodzi – Hanną Zdanowską. ŁKS reprezentowali: Jakub Urbanowicz, Jarosław Turek i Filip Kenig, kapitan drużyny piłkarskiej Marek Saganowski i delegacja Stowarzyszenia Kibiców ŁKS.
Na wstępie spotkania sternicy ŁKS naświetlili sytuację w jakiej znalazł się klub i poinformowali o zamiarze ogłoszenia upadłości Spółki. Po długiej dyskusji zdecydowano, że zespół piłkarski dokończy rozgrywki sezonu 2011/2012, a próbą ratowania sytuacji będzie utworzenie komitetu „Ratujmy ŁKS”, w skład którego wejdą władze Łodzi, władze ŁKS, piłkarze i kibice. Komitet będzie działał przez okres jednego roku pod patronatem Hanny Zdanowskiej.
Komitet jest inicjatorem założenia w trybie natychmiastowym specjalnego konta bankowego, na które kibice z Polski i zza granicy będą mogli wpłacać pieniądze na ratowanie Łódzkiego Klubu Sportowego. – Nasz cel, to zebranie kwoty 2 milionów złotych – powiedziała Zdanowska.
Wszystkie dokumenty potrzebne do założenia specjalnego konta zostały dziś przygotowane. Jutro w godzinach rannych konto zacznie działać.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.