Mario Mandzukić został nowym piłkarzem Atletico Madryt. Mistrzowie Hiszpanii zapłacili Bayernowi Monachium około 22 milionów euro, a sam reprezentant Chorwacji złożył podpis pod pięcioletnim kontraktem.
Mandzukić od dłuższego czasu był łączony z odejściem z Bayernu, szczególnie po tym jak na Allianz Arenę trafił Robert Lewandowski. W nowym klubie Chorwat ma godnie zastąpić Diego Costę, który przeszedł do Chelsea.
– Jestem bardzo szczęśliwy. Śledziłem wyniki Atletico w poprzednim sezonie i muszę przyznać, że styl gry tej drużyny i charyzma trenera przypadły mi do gustu – powiedział Mandzukić.
Reprezentant Chorwacji rozegrał dla Bayernu Monachium łącznie 88 spotkań, w których zdobył 48 bramek. Wraz z kolegami sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów, dwa mistrzostwa Niemiec i dwa krajowe puchary.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.