Śląsk Wrocław sfinalizował długo oczekiwany transfer. Nowym piłkarzem wicemistrzów Polski został słowacki obrońca, Patrik Mraz. Jego umowa z klubem będzie obowiązywać do czerwca 2015 roku.
24-letni Mraz już wcześniej związał się ze Śląskiem, jednak miał on występować w zespole Oresta Lenczyka tylko do końca obecnego sezonu. Wicemistrzowie Polski po długich negocjacjach doszli jednak z MSK Żyliną do porozumienia w sprawie definitywnego transferu zawodnika.
Mraz może występować na pozycji lewego obrońcy lub pomocnika. W swojej karierze grał on już w takich klubach jak Artmedia Petrzałka i Żylina, z którymi sięgnął po dwa mistrzostwa Słowacji i grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Nowy piłkarz Śląska w czwartek pojedzie do Spały, gdzie dołączy do swoich kolegów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.