22-letni piłkarz został wypożyczony do Jagiellonii na pół roku. Sandomierski dołączy do drużyny w środę w Warszawie, skąd wszyscy wylecą na zgrupowanie do Turcji.
– Mam zamiar przypomnieć się wszystkim w Białymstoku, przede wszystkim tym wspaniałym kibicom i pozostawić po sobie jeszcze lepsze wrażenie, niż wtedy, kiedy odchodziłem z Jagiellonii – mówił jeszcze wczoraj Sandomierski.
W sierpniu minionego roku młody Polak odszedł z Jagiellonii do KRC Genk. W belgijskim klubie nie zdołał przebić się do pierwszego składu. Sandomierski przegrał rywalizację o miejsce w pierwszym składzie z Laszlo Koetelesem.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.