Błażej Telichowski został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Były obrońca Zagłębia Lubin już wcześniej złożył swój podpis pod umową z nowym klubem, jednak dopiero w środę transfer został oficjalnie potwierdzony.
– Pozyskaliśmy zawodnika, który powinien być wzmocnieniem naszej linii obronnej. W rundzie wiosennej bardzo liczymy na dobre występy tego doświadczonego piłkarza – zdradził Artur Jankowski, prezes 14-krotnych mistrzów Polski.
Telichowski to piłkarz, który jest bardzo dobrze znany na polskich boiskach. W swojej karierze występował on w takich klubach jak Lech Poznań, Polonia Warszawa, Arka Gdynia, Groclin Grodzisk Wielkopolski, Polonia Bytom i Zagłębie Lubin.
W najwyższej klasie rozgrywkowej, nowy obrońca Górnika Zabrze rozegrał 137 spotkań, w których strzelił 13 bramek.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.