Oleksandr Szeweluchin został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 29-letni obrońca, który ostatnio występował w ukraińskiej drużynie FK Sewastopol związał się z 14-krotnymi mistrzami Polski dwuletnim kontraktem.
Szeweluchin to piłkarz, który może się pochwalić bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (192 cm wzrostu). W swojej karierze rozegrał on w lidze ukraińskiej 46 spotkań i kolejne 39 meczów na jej zapleczu.
– Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować negocjacje w tak szybkim tempie. Liczymy, że „Sasza” będzie dużym wzmocnieniem naszej linii defensywnej. Jest to o tyle ważne, że w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy do gry wróci Adam Danch – powiedział Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy Górnika.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.