We Wrocławiu miejscowy Śląsk został kompletnie rozbity przez Legię Warszawa. Gospodarze przegrali 0:4. – Gdybym miał uszy zająca, to schowałbym je teraz pod pachami… – powiedział w swoim stylu Orest Lenczyk, trener Śląska.
– Nie pamiętam, żebym kiedyś przeżył taki początek meczu i tak łatwo straconą drugą bramkę. Później Darek Pietrasiak otrzymał czerwoną kartkę, a piękna bramka Danijela Ljuboji zakończyła ten mecz – powiedział doświadczony szkoleniowiec.
– W przerwie powiedziałem zawodnikom: „Zróbcie wszystko dla kibiców, którzy dziś przyszli i was dopingują, nie przegrajcie drugiej połowy”. Nie udało się… Lepiej milczeć i już nie komentować… – powiedział Lenczyk na pomeczowej konferencji prasowej.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.