Po tym jak z Cracovią Kraków pożegnał się Andrzej Niedzielan, władze klubu nie ustają w poszukiwaniach nowego napastnika. Jednym z kandydatów do gry w ekipie „Pasów” jest obecnie Timo Furuholm.
24-letni fiński snajper jest aktualnie zawodnikiem Interu Turku. Tylko w ostatnim sezonie rozegrał on w barwach swojego zespołu 33 spotkania, w których strzelił 22 gole. Dzięki tak pokaźnemu dorobkowi strzeleckiemu Furholm został Królem Strzelców ligi fińskiej.
Od 2005 roku Furholm rozegrał w Interze blisko sto spotkań, w których strzelił 40 bramek. Piłkarz ma także na swoim koncie pięć występów w reprezentacji narodowej Finlandii. W tym czasie trafił on raz do bramki rywali.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.