Dla piłkarzy testowanych w Lechii Gdańsk, mecz z Flotą Świnoujście był okazją do przekonania do siebie Pawła Janasa. Kto wykorzystał swoją szansę, a kto stracił możliwość związania się z gdańskim klubem na dłużej?
Były selekcjoner reprezentacji Polski był zadowolony z postawy serbskiego obrońcy, Petara Pavlovicia, jednak chciałby go zobaczyć w jeszcze jednym meczu zanim podejmie ostateczną decyzję odnośnie jego przyszłości. Do domu odesłany został natomiast Dawid Kubowicz.
– Dobrze, że możemy oglądać zawodników, a nie musimy brać w ciemno – powiedział Janas. – Jeśli chodzi o Kubowicza, to wróci do domu. Pavlovicia będę chciał zobaczyć jeszcze w środę w lepszym ustawieniu, z bardziej doświadczonymi piłkarzami, podczas sparingu z Kotwicą Kołobrzeg – dodał szkoleniowiec Lechii.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.