W sobotę Lechia Gdańsk odniosła skromne zwycięstwo 1:0 nad Zawiszą Bydgoszcz. Trener Paweł Janas przyznał, że jego drużyna nadal musi pracować nad poprawą gry w ofensywie.
– Fizycznie zawodnicy wytrzymali to spotkanie, choć warunki na pewno nie były łatwe. Defensywa wyglądała nieźle, ale musimy jeszcze pracować nad ofensywą. Mamy jeszcze tydzień na przestawienie się na warunki pogodowe panujące w Polsce – powiedział szkoleniowiec drużyny z Trójmiasta.
W pierwszej kolejce po przerwie zimowej Lechia zmierzy się z Cracovią. – W sobotę zawodnicy odczuwali też jeszcze długi powrót z Turcji i trudy całych dotychczasowych przygotowań. Z Cracovią będziemy musieli zagrać znacznie lepiej – zakończył były selekcjoner reprezentacji Polski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.