Arkadiusz Piech przed kilkoma dniami złożył podpis pod nowym kontraktem z Ruchem Chorzów. Na jego mocy będzie on bronił barw „Niebieskich” do czerwca 2013 roku. Co o swojej przyszłości myśli sam zawodnik?
Piech od początku obecnego sezonu znajduje się w bardzo wysokiej formie. To w dużej mierze dzięki jego dobrej grze Ruch zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze, a sam zawodnik zapracował sobie na powołanie do reprezentacji Polski. Piechem już podczas tej zimy interesowało się kilka klubów, jednak on sam uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie pozostanie na Śląsku.
– Moja umowa obowiązuje teraz do czerwca 2013 roku, a to przecież znowu tak krótko nie jest – powiedział. – Klub i mój menedżer tak długo rozmawiali, aż w końcu doszli do porozumienia. Sytuacja wydaje się komfortowa zarówno dla mnie jak i dla Ruchu – dodał.
– Zapewniam, że nie zastanawiam się teraz nad zmianą barw. To pierwszy krok do tego, żeby się pogubić. Na boisku głowę trzeba mieć czystą i koncentrować się na grze. Zależy im na kolejnych golach, zwycięstwach Ruchu i wysokim miejscu na zakończenie sezonu – zakończył.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.