Pięciu nowych zawodników zostało włączonych do pierwszego zespołu Wisły Kraków. Decyzję w tej sprawie podjął Michał Probierz, szkoleniowiec Białej Gwiazdy.
Z Młodej Ekstraklasy do pierwszej drużyny zostali przesunięci Kamil Moskal, Jakub Pułka, Maksymilian Michalski, Adrian Stanek i Alan Uryga. Cała piątka od środy będzie trenować z piłkarzami dorosłej Wisły i przygotowywać się z nimi do meczu z Legią Warszawa, który zostanie rozegrany w piątek o godzinie 20:30.
Praca z pierwszym zespołem nie jest nowością dla Stanka, który ma już za sobą oficjalny debiut w Wiśle Kraków i Urygi, który został włączony do kadry na zgrupowanie w Hiszpanii. Pozostałych trzech zawodników nie może się pochwalić podobnymi doświadczeniami.
Warto wspomnieć o tym, że Kamil Moskal jest synem Kazimierza Moskala, byłego szkoleniowca Białej Gwiazdy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.