Gdzie podczas rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy będą grali piłkarze Górnika Zabrze? Po negatywnej opinii Komisji Licencyjnej PZPN, 14-krotni mistrzowie Polski zastanawiają się nad wybrnięciem z tej nieciekawej sytuacji.
Zdaniem obserwatorów Polskiego Związku Piłki Nożnej, stadion Górnika – który jest w przebudowie – nie nadaje się do rozgrywania meczów w najwyższej klasie rozgrywek. Do życia powrócił więc pomysł z przeprowadzką zabrzan na obiekt Piasta Gliwice. Jak całą sprawę komentują przedstawiciele pierwszoligowca?
– To jest wewnętrzny problem Górnika. Znam to tylko z mediów i na tym się kończy moja wiedza. A mówiąc szczerze, nie bardzo interesuję się losami innych klubów. Mam swój na głowie – powiedział prezes Piasta Jarosław Kołodziejczyk. – Temat jest martwy. Nikt się do nas nie zwracał, my też na tę okoliczność nikogo nie inspirujemy – dodał.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.