Sportowcy w różny sposób starają się wspomóc inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Piłkarze Ruchu Chorzów specjalnie z tej okazji wyjechali na… lód.
Piłkarze Ruchu wzięli udział w hokejowym Meczu Przyjaźni. Na lodowisku mogliśmy zobaczyć Wojciecha Grzyba, Arkadiusza Piecha, Piotra Stawarczyka, Pawła Abbotta i Marka Zieńczuka. Zespołem dyrygował trener Waldemar Fornalik. Drużyna wspomagana była przez aktorów i byłych hokeistów.
– Nie miałem w ogóle obaw o zdrowie zawodników, bo była to tylko zabawa, a dochód z tego meczu przeznaczony był na szczytny cel – powiedział szkoleniowiec Niebieskich.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.