Orest Lenczyk, szkoleniowiec Śląska Wrocław, ma nie lada problem. Coraz więcej wskazuje na, to że po zakończeniu obecnego sezonu straci on jednego ze swoich podstawowych zawodników. Piotr Celeban, bo o nim mowa, ma oferty z niemieckiej Bundesligi.
Swoje zainteresowanie Celebanem zasygnalizowała FC Norymberga, która zajmuje aktualnie 14. miejsce w tabeli ligi niemieckiej. Wysłannicy tego klubu mają oglądać obrońcę Śląska w akcji podczas spotkania ligowego z Ruchem Chorzów. Oprócz Norymbergi, chęć zakontraktowania Celebana wyraziła także Wisła Kraków.
– Jedynym klubem, który przedstawił mi ofertę, jest Śląsk Wrocław. I ma u mnie absolutny priorytet. Rozmawialiśmy o nowej umowie, znam ofertę klubu, ale poprosiłem prezesa o to, byśmy wstrzymali wszystkie rozmowy na czas przygotowań i startu ligi, tak żebym teraz mógł się skupić tylko na piłce – zdradził sam zainteresowany.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.