Do końca czerwca tego roku Piotr Celeban ma ważny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. – Stanowiska klubu i moje powoli się zbliżają, a z każdym kolejnym spotkaniem na pewno będziemy coraz bliżej porozumienia – przyznał defensor Śląska.
– Przede wszystkim Śląsk ma absolutny priorytet. Rozmawialiśmy o nowej umowie, znam ofertę klubu, ale poprosiłem prezesa o to, byśmy wstrzymali wszystkie rozmowy na czas przygotowań i startu ligi, tak żebym teraz mógł się skupić tylko na piłce. Prezes przyjął to ze zrozumieniem, za co jestem mu wdzięczny. Zresztą byliśmy umówieni, że nie będziemy publicznie komentować kwestii mojego kontraktu. Musiałem jednak zabrać głos po wypowiedziach, które pojawiły się w mediach. Zobaczymy, jak to się wszystko potoczy, ale jedno jest pewne – dałem słowo, że Śląsk będzie pierwszym klubem, z jakim będę w ogóle rozmawiał – wyjaśnił Celeban.
W mediach pojawiły się informacje, że obrońca Śląska może odejść do Herthy Berlin lub 1.FC Nuernberg. – Mówiąc szczerze, w tym momencie nie mam żadnej oficjalnej oferty. Od wstępnego zainteresowania do złożenia konkretnej propozycji jest daleka droga – zakończył Celeban.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.