Piotr Świerczewski wraca do ŁKS-u. Były reprezentant Polski będzie pełnił funkcję menedżera zespołu, jednak wszystko wskazuje na, to że będzie odpowiadał także za przygotowanie drużyny i jej wyniki na wiosnę.
Informację o zatrudnieniu Świerczewskiego przez ŁKS podała „Gazeta Wyborcza”. Popularny „Świr” nie ma co prawda uprawnień do prowadzenia zespołu w najwyższej klasie rozgrywek, jednak z takim problemem można sobie bardzo łatwo poradzić. Pierwszym trenerem łódzkiego klubu mógłby w takiej sytuacji zostać Andrzej Pyrdoł, który obecnie pełni rolę koordynatora zespołu, a w przeszłości zasiadał na jego ławce trenerskiej.
Świerczewski to były reprezentant Polski. W drużynie narodowej rozegrał on 70 spotkań. W swojej karierze grał on w takich klubach jak Bastia, Olympique Marsylia, Lecha Poznań, Saint-Etienne, Korona Kielce, Birmingham City, Zagłębie Lubin, Cracovia, Polonia Warszawa czy właśnie ŁKS.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.