Choć Wojciech Pawłowski do Udinese pojechał tylko pokazać się tamtejszym trenerom i zachęcić ich do transferu w lecie, sprawy przybrały inny obrót. Pawłowski zrobił tak dobre wrażenie, że Włosi chcą go wykupić z Lechii już w zimie!
– Włosi wystąpili do nas z zapytaniem, na jakich warunkach zgodzimy się sprzedać Wojtka już teraz – mówi Błażej Jenek, dyrektor generalny Lechii.
– To dla nas nieco zaskakujące, gdyż nie zamierzaliśmy przeprowadzać tego transferu w zimowym oknie. Jednak nie chcemy blokować możliwości rozwoju Pawłowskiego. Dlatego wysłaliśmy do Udinese odpowiedź, że oczekujemy z ich strony na konkretną ofertą transferową, abyśmy mogli się do niej odnieść – dodaje Jenek.
Czasu jest bardzo mało, bo okienko transferowe zamyka się już w nocy z 31 stycznia na 1 lutego. Jeśli więc transfer dojdzie do skutku, to tylko we wtorek.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.