Najciekawszym wydarzeniem tego tygodnia była zmiana barw klubowych Marcina Kaczmarka. 32-letni zawodnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron z Łódzkim Klubem Sportowym i związał się z Widzewem. Nie trzeba chyba dodawać, że fani tej pierwszej drużyny byli oburzeni. – Jestem zadowolony z podpisania kontraktu z Widzewem. Mam za sobą testy w klubie, a teraz skupiam się przede wszystkim na przygotowaniach do rundy wiosennej – powiedział po wszystkim nowy nabytek Widzewa.
Ostatnio piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego był również Sebastian Szałachowski. Jesienią to właśnie on robił najwięcej zamieszania w grze ofensywnej beniaminka Ekstraklasy. Jednak podobnie jak Kaczmarek postanowił zmienić otoczenie. Z tą różnicą, że „Szałach” podpisał umowę z Cracovią. Do Pasów na zasadzie wypożyczenia dołączył także Marcin Budziński, który grał ostatnio w Arce Gdynia.
Celem Podbeskidzia Bielsko-Biała na zimowe okienko transferowe było sprowadzenie wartościowego napastnika. I to chyba Góralom się udało. Kontrakt z beniaminkiem Ekstraklasy podpisał Ivan Curić, współlider klasyfikacji strzelców II ligi chorwackiej.
Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu? Władze ŁKS zapowiedziały, że ogłoszą upadłość. Jeżeli do tego dojdzie, to możemy spodziewać się masowej zmiany klubów piłkarzy z Łodzi. Bardzo ciekawy transfery może zostać sfinalizowany przez Legię. Ze stołecznym klubem warunki kontraktu negocjować będzie Sergio Koke. Hiszpan przez pięć lat występował w Arisie Saloniki, ale ma za sobą również przygodę między innymi w Olympique Marsylia.
Najważniejsze transfery ostatnich dni:
Marcin Kaczmarek: wolny zawodnik, ostatnio ŁKS Łódź -> Widzew Łódź Marcin Budziński: Arka Gdynia -> Cracovia Błażej Telichowski: Zagłębie Lubin -> Górnik Zabrze Sebastian Szałachowski: wolny zawodnik, ostatnio ŁKS Łódź -> Cracovia Paweł Widanow: wolny zawodnik, ostatnio CSKA Sofia -> Zagłębie Lubin Ivan Czurić: NK Mosor Zrnovnica -> Podbeskidzie Bielsko-Biała
Najciekawsze spekulacje: Sergio Koke: wolny zawodnik, ostatnio Rayo Vallecano -> Legia Warszawa Tomasz Bandrowski: wolny zawodnik -> Jagiellonia Białystok
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.