Młody pomocnik Śląska Wrocław Dawid Abramowicz został wypożyczony do Olimpii Grudziądz. 20-latek będzie występował w ekipie z I ligi do końca obecnego sezonu.
Abramowicz trafił do Wrocławia przed ponad dwoma laty z KP Brzeg Dolny. W obecnym sezonie występował w drużynie Młodej Ekstraklasy, w której zaliczył 16 spotkań. W październiku 2010 roku młody zawodnik zadebiutował w pierwszym zespole Śląska. 20-latek może występować na pozycji lewego pomocnika.
Olimpia Elbląg, do której trafił Abramowicz jest jednym z kandydatów do spadku z I ligi. Po rundzie jesiennej zespół z Elbląga zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 13 punktów w 20 spotkaniach.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.