Barcelona żegna swoje legendy. Kilka dni temu z klubem rozstał się Victor Valdes, a teraz przyszedł czas na Carlesa Puyola. Kapitan Dumy Katalonii podczas specjalnej konferencji wygłosił swoją ostatnią, pożegnalną przemowę.
Puyol postanowił odejść z Barcelony z powodu poważnych problemów zdrowotnych. – Zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy, ale nie udało się znaleźć recepty na te problemy. Moja kariera w klubie dobiegnie końca wraz z dniem 30 czerwca – powiedział doświadczony obrońca.
– Gdyby ktoś powiedział mi lata temu, gdy byłem jeszcze młodym chłopakiem, że czeka mnie taka przygoda, to bym mu nie uwierzył. A jednak się udało, dostąpiłem tego zaszczytu i przyjemności. Przychodziłem do klubu jako dzieciak, a odchodzę z rodziną – kontynuował.
– Chciałem oczywiście podziękować wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować i żyć przez te wszystkie lata. Prezydentom, dyrektorom, trenerom i pracownikom klubu. Osobne podziękowania ślę moim kolegom z boiska. To była prawdziwa przyjemność móc z wami grać. Jesteście nie tylko wybitnymi piłkarzami, ale także świetnymi ludźmi – dodał wyraźnie wzruszony Puyol.
Jednocześnie wieloletni kapitan Barcelony ogłosił, że zawiesza buty na kołku. Nie wiadomo jeszcze, co będzie robił w przyszłości.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.