Prezes Górnika Zabrze – Artur Jankowski – życzy jak najlepiej wszystkim klubom z regionu. – Najlepiej dla Śląska będzie wtedy, gdy w naszym regionie będzie jak najwięcej silnych klubów – zaznaczył Jankowski.
– Jeśli mamy za miedzą dobry klub – to świetnie. Jeśli przyciągnie do siebie mocnego sponsora – jeszcze lepiej! Mam nawet nadzieję, że Piast pozyska bogatego sponsora – będzie to bowiem sygnał dla innych inwestorów, że warto wchodzić w śląską piłkę nożną – powiedział prezes Górnika.
Sternik klubu z Zabrza nie obawia się konkurencji, gdyż wierzy w siłę Górnika. – Jesteśmy bardzo mocną marką, na pewno mocniejszą niż np. Piast. Jeśli tam pojawią się sponsorzy to u nas również – zakończył Jankowski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.