W ostatnim czasie głośno było na temat dalszych kłopotów Łódzkiego Klubu Sportowego. Czy coś zmieniło się w ekipie beniaminka Ekstraklasy? Ostatnie dni podsumował prezes Andrzej Voigt.
– Klub ŁKS Łódź uprzejmie informuje, że w ubiegłym tygodniu, w miarę swoich możliwości finansowych i organizacyjnych, rozpoczął realizację płatności w stosunku do pracowników oraz firm dostawczych. Uregulowana została poważna część zobowiązań w stosunku do ZUS oraz do Urzędu Skarbowego w Łodzi, dzięki czemu Klub ŁKS Łódź w poważny sposób przybliżył się do uzyskania licencji w PZPN na następny sezon 2012/2013. Proces stabilizacji w Klubie trwa – możemy przeczytać w oświadczeniu prezesa ŁKS-u.
– Zarząd Klubu uważa, że znaczący udział kapitałowy Władz Miasta Łodzi w Klubie ŁKS Łódź SA w okresie budowy nowego stadionu i hali sportowej przy al. Unii Lubelskiej w Łodzi, w sposób zdecydowany wzmocni finansowo Klub i jego poziom sportowy. Podobne decyzje w czasie budowy nowej infrastruktury podjęły miasta Wrocław, Poznań, Zabrze czy Gdańsk – pisze również w swoim oświadczeniu Voigt.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.