Prejuce Nakoulma stał się w ostatnich miesiącach jedną z największych gwiazd polskiej ligi. Może się jednak okazać, że jak szybko wspiął się na medialny szczyt w Polsce, tak szybko przeprowadzi się na Zachód.
Nakoulma znalazł się na celowniku kilku klubów z zachodnich lig. Podczas ostatniego meczu Górnika poczynania Nakoulmy obserwował z wysokości trybun Artur Płatek, który od początku roku pracuje w FC Kaiserslautern.
– Obserwujemy dużą grupę zawodników z polskiej ligi. W tej grupie jest też Nakoulma – zdradza trener Płatek.
Na meczu byli obecni także inni menedżerowie z Niemiec oraz Francji.
Mówi się, że odejście „Prezesa” już w letnim okienku transferowym jest niemal pewne.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.