Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał Włodzimierzowi Smolarkowi pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Były reprezentant Polski został pożegnany w sobotę w Aleksandrowie Łódzkim.
– To bolesny czas dla bliskich, przyjaciół, kolegów, ale też osobista strata dla wielu kibiców w Polsce i na całym świecie, którzy pamiętają wiele jego błyskotliwych akcji i goli i którym na ich wspomnienie wciąż szybciej bije serce – napisał w specjalnym liście Bronisław Komorowski.
– Nie jestem przygotowany na tak szybkie odejście mojego przyjaciela z boiska. Mieliśmy razem przygotowywać EURO, miałeś pisać raport. Kto teraz ten raport napisze? Włodku, każda bramka strzelona przez naszą reprezentację na EURO tobie będzie dedykowana. Na pewno zostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci. Za wszystko ci dziękujemy – pożegnał Włodzimierza Smolarka Grzegorz Lato.
Z piłkarskiego świata do PZPN napłynęły listy kondolencyjne. Wyrazy współczucia po śmierci Włodzimierza Smolarka nadesłał m.in. szef FIFA Joseph Blatter.
Sześćdziesięciokrotny reprezentant Polski przeszedł do wieczności w środę. Miał 54 lata.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.