Na ławce trenerskiej Wisły zadebiutował już Michał Probierz. Pod jego wodzą Biała Gwiazda wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Cały czas na debiut czeka nowy szkoleniowiec Lecha – Mariusz Rumak.
– Dla nas to jest mecz o być albo nie być. Dla Wisły i jej kibiców to kluczowy pojedynek w całych rozgrywkach. Chcemy wygrać drugie spotkanie pod rząd, żeby nabrać pewności siebie i dołączyć do tej czołówki – zaznaczył Probierz.
Szkoleniowiec Białej Gwiazdy podgrzewa atmosferę przed piątkowym meczem. – Trener Lecha debiutuje w Krakowie, gdzie na trybunach będzie piekło, i nikt mu tego nie zamierza ułatwiać. Mariusz Rumak musi zdawać sobie sprawę z presji, jaka ciąży na jego drużynie w Poznaniu. To nie jest mecz z kategorii „takich sobie”. Na pewno zapamięta swój debiut do końca życia. Przegrywając tutaj Lech odpada z jakiejkolwiek rywalizacji – zakończył Probierz.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.