Raport specjalny Tygodnika: Jaka praca, taka płaca?
Tygodnik Piłka Nożna, tradycyjnie już, po raz dziewiąty przygotował listę płac w polskim futbolu. Jeśliby sugerować się kwotami, którymi obracają ludzie z klubów i PZPN, kryzys w Polsce nie tylko nie zaistniał, ale w ogóle nie ma szans się pojawić!
20 000 – górny pułap w zespole wicelidera pierwszoligowych rozgrywek – Termalice Bruk-Bet Nieciecza. To także średnia pensja w Jagiellonii Białystok, dwukrotnie niższa od poborów doświadczonego napastnika tego klubu. Tomasz Frankowski, wszakże o nim mowa, jest szacowany na 120 tysięcy złotych.
5 000 – najniższa pensja wypłacana w pierwszoligowych klubach, których roczne budżety przekraczają 4 miliony złotych. Najwyższa pensja w Olimpiach – Elbląg i Grudziądz.
35 000 – szacowane miesięczne zarobki kapitana Śląska Wrocław, Sebastiana Mili oraz premia, jaką za zdobycie Pucharu Polski otrzymał Miroslav Radović.
Cały raport – kwoty, liczby, zarobki piłkarzy, trenerów i selekcjonera reprezentacji Polski – do prześledzenia w najnowszym tygodniku Piłka Nożna!
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.