We wtorek w Warszawie Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha spotkała się z przedstawicielami Ekstraklasy SA oraz klubów. – To było bardzo merytoryczne spotkanie – powiedział Andrzej Rusko, prezes Ekstraklasy SA.
– Wspólnie z właścicielami i prezesami klubów Ligi Zawodowej mogliśmy podzielić się z Panią Minister problemami, jakie dotykają nas podczas codziennej pracy. Na wiele istotnych spraw natury prawnej czy podatkowej zwracamy uwagę od dłuższego czasu zgłaszając propozycje systemowych rozwiązań dla sportu. Pani Minister obiecała możliwą pomoc i wsparcie. Liczę, że dzisiejsza wymiana poglądów i doświadczeń dała nam dobre podwaliny do pracy na poziomie roboczych grup eksperckich – przyznał Rusko.
Na spotkaniu obecna była również między innymi prezes Ruchu Chorzów. – Cieszę się, że Pani Minister Sportu, podobnie jak klubom Ekstraklasy zależy na popularyzacji piłki nożnej poprzez budowanie pozytywnego wizerunku kibica. Jestem pewna, że działając wspólnie i propagując doping zgodny z literą prawa zyskamy nowe grono sympatyków futbolu. To niezwykle istotna kwestia, zwłaszcza w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy. Euro sprawi także, że wiele młodych osób będzie chciało zrealizować marzenia o profesjonalnej karierze piłkarskiej. Mogąc liczyć na wsparcie z funduszy publicznych, kluby piłkarskie zapewnią przyszłym zawodnikom szkolenie na jeszcze wyższym poziomie – zaznaczyła Katarzyna Sobstyl.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.