Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że fachowy portal Goal.com nominował trafienie Sebastiana Mili z meczu z Cracovią do miana Gola Tygodnia na świecie. Wszystko wskazuje na to, że Polak w cuglach wygra głosowanie i zdeklasuje swoich rywali.
Kapitan wicemistrzów Polski popisał się podczas spotkania z Cracovią bardzo ładnym strzałem. Mila dostał piłkę w polu karnym rywali, podbił ją lewą nogą, a uderzył prawą. Bramkarz Pasów był bez szans. Trafienia Polaka spodobało się fachowcom Gola.com, którzy nominowali jego do tytułu Gola Tygodnia na świecie.
Konkurentami Mili są Nick Soolsma z Toronto FC, Lukas van Eenoo z Cercle Brugge, Urby Emanuelson z Milanu i Szabolcs Huszti z Zenitu Sankt Petersburg.
Na godzinę 13:30 w środę Mila zgarnął już 92,09 procent wszystkich głosów. Drugi jest Emanuelson, na którego oddano 5,47 procent głosów. Cóż, polscy kibice raz jeszcze dali radę i można już śmiało obwieścić, że zapewnili Mili zwycięstwo w plebiscycie.
Tydzień wcześniej, najładniejszym golem tygodnia zostało wybrane trafienie Rafała Wolskiego z Legii Warszawa, a jeszcze wcześniej, w gronie nominowanych znalazł się Danijel Ljuboja.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.