– W końcówce mecz był trochę nerwowy, ale wygraliśmy i tylko to się liczy – powiedział napastnik Górnika Zabrze, Daniel Sikorski po wygranym 1:0 meczu z Cracovią.
Dzięki trafieniu Sikorskiego Górnik Zabrze awansował na 5. miejsce w tabeli Ekstraklasy i do drugiej w tabeli Jagiellonii traci zaledwie dwa punkty. – Dla nas cel pozostaje niezmienny: chcemy utrzymać się w lidze i tylko to się liczy – stwierdził jednak napastnik.
– Dzisiaj zagraliśmy bardzo ofensywnie, dwoma napastnikami. Dobrze nam się grało z Tomkiem Zahorskim, cieszę się, że trener dał nam szansę i mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich okazji – przyznał Sikorski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.