Po raz pierwszy od 15 lat Atletico Madryt pokonało na swoim stadionie Real Madryt i sięgnęło po premierowe trofeum w tym sezonie. Zwycięstwo 1:0 w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii zapewniła bramka Mario Mandzukicia zdobyta już w 2. minucie gry.
W pierwszym meczu między tymi zespołami padł remis 1:1. – To był nasz kolejny finał. Spośród trzech, jakie graliśmy przeciwko Realowi Madryt, wygraliśmy dwa. Finał Ligi Mistrzów był bardzo ważny, ale dzisiejsza wygrana z tak dobrym przeciwnikiem daje nam energię, aby skoncentrować się na tym, co przed nami – mówił po meczu Diego Simeone.
– Wygrana w Superpucharze Hiszpanii to powód do dumy dla naszych fanów i naszych piłkarzy. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonali dzisiaj chłopcy – przyznał szkoleniowiec Atletico.
– Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie, jednak zdołaliśmy zachować wiarę i utrzymaliśmy jedność w drużynie. Teraz udało nam się wygrać trofeum, które uciekło nam z rąk w poprzednim roku – powiedział Koke. W kontekście przegranego w maju finału Ligi Mistrzów młody pomocnik stwierdził: – Nie był to rewanż. To zupełnie inne rozgrywki. Nowy sezon dopiero się zaczyna i na tym musimy się skoncentrować.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.