Legia Warszawa kompletnie zawiodła w Zabrzu przegrywając z miejscowym Górnikiem 0:2. – Zawodnicy byli bardzo zdeterminowani, aby wygrać, ale nie zdołaliśmy zrealizować naszego celu – powiedział po spotkaniu Maciej Skorża, szkoleniowiec Legii.
– Winy za porażkę nie chcę zrzucać na decyzję arbitra, ale przy pierwszej bramce dla zabrzan zagranie piłki ręką przez Prejuce’a Nakoulmę było ewidentne. Sędziowie nie popsuli widowiska, a swoją pracę wykonywali dobrze – powiedział Skorża.
W najbliższym czasie powinniśmy doczekać się zmiany stylu gry Legii. – Musimy zmienić styl gry w rozgrywkach Ekstraklasy, ponieważ nasza siła ofensywna jest za mała. Powinniśmy grać mniej efektownie, ale skuteczniej, ponieważ za styl punktów nie dostaniemy – zakończył Skorża.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.