Szkoleniowiec Śląska Wrocław Orest Lenczyk ogłosił kadrę swojej drużyny na spotkanie z Legią Warszawa. Mecz ten będzie niekwestionowanym szlagierem 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.
Przeciwko „Wojskowym” na pewno nie zagrają Mariusz Pawelec, Piotr Ćwielong i Dariusz Sztylka. Powołania otrzymali za to Tadeusz Socha i Marek Wasiluk. Dodatkowo, do kadry wraca Waldemar Sobota, który w meczu z Ruchem Chorzów musiał pauzować z powodu zbyt dużej liczby żółtych kartek.
Kadra Śląska Wrocław na mecz z Legią Warszawa:
Bramkarze: Rafał Gikiewicz, Marian Kelemen.
Obrońcy: Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Patrik Mraz, Dariusz Pietrasiak, Tadeusz Socha, Marek Wasiluk.
Pomocnicy: Mateusz Cetnarski, Sebastian Dudek, Rok Elsner, Przemysław Kaźmierczak, Łukasz Madej, Sebastian Mila, Waldemar Sobota, Dalibor Stevanović.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.