Orest Lenczyk i Maciej Skorża odkryli już wszystkie karty i ogłosili składy swoich zespołów przez niedzielnym starciem Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Doczekaliśmy się kilku niespodzianek.
W pierwszym składzie „Wojskowych” znalazł się debiutant Nacho Novo. Oprócz niego Skorża desygnował do gry takich piłkarzy jak Michał Kucharczyk czy Inaki Astiz. Na ławce rezerwowych usiadł Miroslav Radović.
Kilku poważnych roszad dokonał także Lenczyk. W wyjściowej jedenastce Śląska zabrakło Cristiana Omara Diaza, Johana Voskampa i Łukasza Madeja. Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (14:30)
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.