Śląsk Wrocław zawarł porozumienie o współpracy z drugoligową Miedzią Legnica. Umowa obu klubów została podpisana w przerwie niedzielnego meczu z Cracovią.
Współpraca między klubami ma się opierać na czterech filarach. Pierwszym z nich jest obustronna wymiana zawodników na różnych poziomach szkolenia (juniorzy, Młoda Ekstraklasa, seniorzy), drugim organizacja wspólnych gier kontrolnych, kolejnym wspólne szkolenia trenerów oraz uzdolnionej młodzieży, a ostatnim opracowywanie i wdrażanie wspólnych programów szkolenia młodzieży.
– Z inicjatywą takiej współpracy wyszli prezesi obu klubów. Oba zarządy już się spotykały i pierwszym owocem tej współpracy jest wypożyczenie Tomka Szewczuka do Legnicy – mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. – Miedź jest kolejnym klubem partnerskim Śląska po MKS-ie Kluczbork i MKS-ie Oława – dodaje.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.