Patrik Mraz jest już jedną nogą w Śląsku Wrocław. Obrońca słowackiego zespołu MŠK Žilina uzgodnił z wicemistrzami Polski warunki kontraktu indywidualnego i do finalizacji transferu potrzeba już tylko zgody jego klubu.
– Rozpoczęliśmy negocjacje z MŠK Žilina na temat transferu definitywnego zawodnika. Jeśli się powiodą, Patrik dołączy do naszego zespołu już zimą – mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski.
Mraz to 24-letni obrońca, który może występować na lewej stronie defensywy lub w pomocy. W swojej karierze grał on w takich klubach jak Artmedia Petrzałka czy MŠK Žilina. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrzowskie w Słowacji, występy w Lidze Mistrzów i innych europejskich pucharach.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.