W rundzie jesiennej jednym z czołowych zawodników Śląska Wrocław był Waldemar Sobota. Teraz ten piłkarz ma nadzieję na udaną postawę w trakcie wiosennych rozgrywek.
– Na pewno stałem się pewniejszy siebie po grudniowym debiucie w reprezentacji, w którym na dodatek zdobyłem bramkę. Chyba to widać także w sparingach. Cieszyłbym się, gdyby ta forma została również utrzymana w lidze. Chciałbym podczas meczów oficjalnych prezentować się przynajmniej tak samo dobrze, jak w okresie przygotowawczym – powiedział Sobota.
Obecnie piłkarze lidera Ekstraklasy przebywają na zgrupowaniu na Cyprze. – Cieszymy się, że możemy przygotowywać się w normalnych warunkach i grać na zielonych boiskach. Co prawda na Cyprze teraz też jest zima, ale oczywiście w żaden sposób nie można porównać tutejszej pogody do tego, co się dzieje w kraju. Najważniejsze, że nie musimy grać na zmrożonych boiskach, w czapce i rękawiczkach – zakończył Sobota.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.