W drugim sobotnim sparingu rozegranym na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi, Górnik Zabrze wygrał z FC Gagra Tbilisi 2:1. Dla zabrzan pierwszą bramką zdobył Michał Zieliński, druga padła po strzale samobójczym.
Zabrzanie dominowali nad rywalem, wypracowując sobie znacznie więcej sytuacji. Pierwszego gola Górnik strzelił dopiero w drugiej połowie, po strzale Michała Zielińskiego. Zwycięska bramka była w dużej mierze zasługą obchodzącego 36. urodziny Michała Bembna, który płaskim dośrodkowaniem sprawił mnóstwo kłopotów gruzińskiej defensywie. W efekcie zagrania Bembna padł gol samobójczy.
– Było dużo więcej sytuacji, przykładowo dwie „setki” zmarnowali Michał Zieliński i Roman Romańczuk. Ukrainiec chciał piętką trafić do bramki, ale ta sztuka mu się nie udała. W sumie jesteśmy zadowoleni z gry i wyniku – przyznaje Bogdan Zając, drugi trener zabrzańskiej drużyny.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.