Piłkarze Lecha Poznań od efektownego zwycięstwa rozpoczęli swój udział w towarzyskim turnieju Marbella Cup 2012. „Kolejorz” aż 5:0 pokonał rumuński zespół FC Timisoara.
Spotkanie miało dość niecodzienny przebieg ponieważ do przerwy żadnej z drużyn nie udało się strzelić ani jednego gola. Po zmianie stron podopieczni Jose Mari Bakero wzięli się jednak bardzo mocno do roboty i zaaplikowali rywalom aż pięć bramek. Dwa gole dla Lecha strzelił Artiom Rudnev, a po jednym trafieniu dorzucili Bartosz Ślusarski, Semir Stilić i Manuel Arboleda.
Lech Poznań: Jasmin Burić – Grzegorz Wojtkowiak (74. Marcin Kikut), Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez (79. Tomasz Kędziora) – Mateusz Możdżeń (46. Marcin Kamiński), Rafał Murawski (74. Kamil Drygas), Sergei Krivets (67. Szymon Drewniak) – Vojo Ubiparip (46. Semir Stilić), Artiom Rudnev (79. Patryk Wolski), Aleksandar Tonev (67. Bartosz Ślusarski)
FC Timisoara: Sergei Lepmets – Florin Sandu, Ioan Mera, Cristian Scutaru, Iordache Belu – Nicolas Gorobsov (70. George Petcut), Adrian Poparadu (65. Alex Popovici), Catalin Chis – Tosaint Ricetts (73. Razvan Dobriceanu), Mircea Axenta, Rovar Carstea (65. Artur Patras)
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.