We wtorek Korona Kielce nie miała problemów z pokonaniem rumuńskiego FC Sportul Bukareszt. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wygrali bez większych problemów aż 3:0.
Rywal Korony w rumuńskiej ekstraklasie zajmuje szesnaste miejsce. Wszystkie trzy gole padły w pierwszej części meczu.
– Cieszy nas zwycięstwo, chociaż to tylko sparing, a wynik jest chyba lepszy, niż sama gra. Martwić może natomiast uraz Miłosza Przybeckiego, który zawalczył o piłkę wychodzącą poza boisko i ma teraz problem z kolanem. Nie wiemy jeszcze na ile ta kontuzja jest poważna, wszystko powinno się wyjaśnić do jutra. W drugim meczu szansę zaprezentowania się dostaną kolejni zawodnicy – powiedział po meczu Leszek Ojrzyński, trener Korony.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.