Podbeskidzie Bielsko-Biała w sobotnim wieczór rozegrało pierwszy sparing podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Rywalizacja z pierwszoligową Wartą Poznań zakończyła się wygraną drużyny z T-Mobile Ekstraklasy 1:0.
W pierwszej połowie długo żadnej z drużyn nie udawało się wypracować dogodnej okazji bramkowej. Z dystansu swoich sił próbowali Sylwester Patejuk i Sebastian Ziajka, ale ich próby strzały były niecelne. Wobec solidnej postawy defensywy „Górali” mało pracy miał słowacki golkiper Podbeskidzia. Gdy wydawało się, że w połowie spotkania goli nie będzie, bielszczanie przeprowadzili skuteczną akcję. Piłkę w kierunku Roberta Demjana posłał Dariusz Kołodziej, a słowacki snajper nie zmarnował tej sytuacji.
Więcej emocji przyniosła druga część meczu. W niej „Górale” zdobyli szybko gola, ale sędzia bramki nie uznał, dopatrując się pozycji spalonej strzelającego Mariusza Sachy. Odpowiedzią Warty była akcja, w której w sytuacji sam na sam z Zajacem znalazł się Marcin Klatt. Napastnik rywali, mimo wymarzonej pozycji, nie trafił jednak do siatki.
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Warta Poznań 1:0(1:0) 1:0 Robert Demjan (42′)
Podbeskidzie:
I połowa: Richard Zajac – Marek Sokołowski, Ondrej Sourek, Bartłomiej Konieczny, Krzysztof Król – Sebastian Ziajka, Liad Elmalich, Wojciech Reiman, Maciej Rogalski (30′ Dariusz Kołodziej), Sylwester Patejuk – Robert Demjan
II połowa: Richard Zajac – Łukasz Mierzejewski, Damian Byrtek, Juraj Dancik, Tomasz Górkiewicz – Piotr Malinowski, Matej Nather, Dariusz Łatka, Dariusz Kołodziej (30′ Liran Cohen), Mariusz Sacha (65′ Dariusz Kołodziej) – Adrian Sikora
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.