Pierwszy wtorkowy mecz sparingowy Korona Kielce wygrała 3:0 z FC Sportul Bukareszt. Drugim rywalem podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego był Botew Płowdiw.
Bramkę dla Korony zdobył Daniel Gołębiewski w 55. minucie spotkania. Rywale odpowiedzieli przed ostatnim gwizdkiem sędziego.
– Jestem zadowolony z tego sparingu, ale w jakiej jesteśmy formie przekonamy sie dopiero w rozgrywkach ligowych. Bardzo szkoda, że już kończymy zgrupowanie. Najważniejsze, że wykonaliśmy wszystko co sobie założyliśmy i każdy zawodnik sumiennie przepracował ten okres. Oby jednak nie zostało to zmarnowane już w Polsce, bo obecna pogoda nie sprzyja do treningów – zaznaczył Ojrzyński.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.