W niedzielę piłkarze Śląska Wrocław, którzy nie wystąpili w sobotnim spotkaniu z Ruchem Chorzów rozegrali sparing z Górnikiem Polkowice. Wrocławianie wygrali 3:0, a wszystkie gole zdobył Johan Voskamp.
Pierwszą bramkę Voskamp zdobył uderzeniem głową w 15. minucie, wykorzystując dobre podanie Łukasza Gikiewicza z lewej strony boiska. Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie, choć dobre okazje na podwyższenie rezultatu mieli jeszcze Łukasz Madej, Łukasz Gikiewicz oraz ponownie Voskamp.
Po zmianie stron Śląsk nadal przeważał, czego konsekwencją były kolejne bramki. Najpierw Łukasz Gikiewicz uruchomił Waldemara Sobotę, a skrzydłowy lidera T-Mobile Ekstraklasy doskonale podał Voskampowi, który zdobył drugiego gola. Trzy minuty później Holender ustrzelił hat-tricka, zamieniając podanie Gikiewicza na trzecią bramkę.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.