Hokejowy wynik padł w drugim sobotnim sparingu Korony Kielce. Żółto-czerwoni wygrali z Bogdanką Łęczna 5:3. Wcześniej kielczanie pokonali Radomiaka Radom 2:1. Korona wygrała z Radomiakiem – KLIKNIJ!
W starciu z Bogdanką bramki dla zespołu Leszka Ojrzyńskiego zdobywali Łukasz Jamróz, Mateusz Łuczak (dwie), Artur Lenartowski i Daniel Gołębiewski.
Bogdanka natomiast odpowiedziała dwoma trafieniami Wojciecha Łuczaka i golem strzelonym przez Jacka Kusiaka.
Korona Kielce – Bogdanka Łęczna 5:3 (4:3) 1:0 Jamróz (1′) 2:0 M. Łuczak (20′) 2:1 W. Łuczak (25′) 3:1 Lenartowski (30′) 4:1 M. Łuczak (37′) 4:2 Kusiak (40′) 4:3 W. Łuczak (45′) 5:3 Gołębiewski (79′)
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.