O tym, że Alexis Sanchez opuści Camp Nou mówiło się od dawna. Ostatecznie Barcelona sprzedała Chilijczyka do Arsenalu, co niezbyt spodobało się Christo Stoiczkowowi, byłemu napastnikowi Blaugrany.
Czy sprzedaż Sancheza była dobrą decyzją Barcelony?
Bułgar w ostrych słowach skrytykował politykę transferową obecnych władz Barcelony. Jego zdaniem, Sanchez miał wciąż wiele do zaoferowania katalońskiemu klubowi, a jego sprzedaż była sporym błędem.
– Ci ludzie się po prostu nie znają na piłce. Nic o niej nie wiedzą i dlatego podjęli decyzję o sprzedaży jednego z najlepszych zawodników – powiedział Stoiczkow.
– Taka właśnie jest polityka Barcelony. Tam nigdy nie szanowało się wielkich piłkarzy, a takim właśnie jest Alexis. On ma odpowiedni spokój w swojej grze, determinację i siłę mentalną. Zawsze walczył dla zespołu i może odejść z wysoko podniesioną głową. To zawodnik, który może przesądzić o wyniku meczu, i który nigdy się nie poddaje – zakończył Bułgar.
W minionym sezonie Primera Division Sanchez rozegrał 34 spotkania, w których strzelił 19 bramek i zanotował na swoim koncie dziesięć asyst.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.