Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa, którego stawką miał być Superpuchar Polski, został odwołany. Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski z poprzedniego sezonu potwierdzili taką informację. Niestety ominie nas wielkie widowisko.
Losy spotkania ważyły się od kilkunastu dni. Organizator rozgrywek, czyli Ekstraklasa SA nie uzyskał odpowiedniej zgody na rozegranie zawodów na Stadionie Narodowym. Powodem są negatywne oceny obiektu przez policję, sanepid i straż miejską. Na tej podstawie władze miasta Warszawy nie wydały pozwolenia na rozegranie spotkania.
Około 15:00 podaliśmy informację o chęci rezygnacji z rozegrania spotkania przez przedstawicieli zainteresowanych klubów, Wisły i Legii. Obydwa kluby miały już dość wielkiego zamieszania wokół meczu zaplanowanego na sobotę. Ostatecznie Ekstraklasa SA podjęła decyzję o odwołaniu spotkania o Superpuchar.
W pierwotnym terminie mecz miał zostać rozegrany w lipcu ubiegłego roku. Następnie zapadła decyzja o przesunięciu spotkania na luty. Na Stadionie Narodowym mieliśmy być świadkami wielkiego piłkarskiego święta. Dzisiaj już wiadomo, że nic z tego nie będzie.
GG, gmar, PilkaNożna.pl źr. Legia Warszawa / Wisła Kraków
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.