Już w piątek w derbach Warszawy Legia zmierzy się u siebie z Polonią. W drużynie gości do gry gotowi będą już Robert Jeż i Pavel Sultes, zabraknie natomiast Łukasza Trałki, Bruno i Marcina Baszczyńskiego.
– Wygląda na to, że w osiemnastce na mecz będą Jeż i Sultes. Zabraknie Trałki, Bruno i Baszczyńskiego – ogłosił w czwartek trener „Czarnych Koszul” – Jacek Zieliński. – W przypadku Bruno to poważniejsza kontuzja, badania wykazały dość poważny uraz. Czeka go około miesiąc przerwy. Natomiast Łukasz Trałka, jeśli wszystko dobrze pójdzie, będzie gotowy na mecz ze Śląskiem – dodał. Baszyński będzie z kolei pauzował za nadmiar żółtych kartek.
W późniejszych wypowiedziach Zieliński zasugerował, że dłuższa przerwa od gry Roberta Jeża sprawi, że nie będzie gotowy do gry od pierwszych minut. Pochwalił za to występ Łukasza Piątka przeciwko Jagiellonii i podkreślił, że dla tego zawodnika derby będą meczem szczególnym.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.