Podczas swojej prezentacji jako nowego selekcjonera reprezentacji Argentyny, Gerardo Tata Martino odniósł się także do rocznej kadencji na stanowisku trenera FC Barcelona. – Przeprowadziłem dogłębną analizę i jestem całkowicie nieusatysfakcjonowany zarówno wynikami, jakie osiągnąłem z Barcą, jak i grą drużyny pod moją wodzą. Było tak źle, bo popełniłem wiele błędów. Biorę na siebie całkowitą odpowiedzialność za nieudany sezon Barcelony – powiedział.
Pod wodzą Argentyńczyka zespół z Katalonii wywalczył tylko jedno trofeum: był to Superpuchar Hiszpanii wygrany w sierpniu zeszłego roku po dwumeczu z Atletico Madryt.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.