Wszystko wskazuje na, to że Tomasz Cywka jednak zostanie nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Serwis „WKS.pl” donosi, że 23-letni piłkarz prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z przedstawicielami wicemistrzów Polski.
Cywka ma jeszcze pół roku do końca swojego kontraktu z Derby County, jednak klub ogłosił w czwartek, że nie będzie stawał na drodze Polaka do zmiany barw klubowych. Co więcej, Anglicy są gotowi do oddania Cywki bez jakiejkolwiek kwoty odstępnego.
Obecnie trwają rozmowy pomiędzy włodarzami Śląska, a agentem zawodnika, Tadeuszem Słomińskim. Przejście Cywki do lidera T-Mobile Ekstraklasy może zostać ogłoszone już w piątkowe popołudnie.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.