Korona Kielce świetnie rozpoczęła wiosnę w ekstraklasie. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego jako jedyni wygrali trzy pierwsze mecze (między innymi z Wisłą w Krakowie), nie stracili gola i dołączyli do czołówki tabeli.
Piłkarzy z Kielc w niedzielę czeka trudny egzamin. Zagrają bowiem na boisku poważnie myślącego o mistrzostwie Polski Śląska Wrocław: – Jesteśmy już po analizach meczów Śląska – mówi Tomasz Lisowski, lewy obrońca Korony. – Znamy ich słabe i mocne punkty. W każdym meczu chcemy grać o pełną pulę i nie inaczej będzie we Wrocławiu. Chcemy pokazać, że potrafimy grać w piłkę.
Do Wrocławia zawodnicy Ojrzyńskiego wyruszą w sobotę.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.